data:post.title

In the air tonight

środa, 11 stycznia 2017 Brak komentarzy

Wygląda na to, że zapowiedzi o srogiej zimie nareszcie się sprawdziły i po kilku latach prognoz i opowieści o tym jak pszczoły i mrówki budują większe gniazda, a niedźwiedzie poszły wcześniej spać, nareszcie nastała temperatura dochodząca do dwudziestu stopni "na minusie". Taka pogoda i wysokie ciśnienie spowodowały, że wszystkie masy zanieczyszczonego powietrza nie ulegają cyrkulacji, zatem spacery nie wskazane, bo tego co czeka na nas na zewnątrz bynajmniej nie można nazwać świeżym powietrzem. Zaczęłam już nawet pracować nad własnym projektem maseczki anty - smogowej w oczekiwaniu na wiatr, który ma do nas przyjść, ale coś się nie śpieszy. 
Wygląda również na to, że jeszcze chwilę nie rozstanę się z moimi księżycowymi butami, których nie każdy jest fanem, w szczególności Ci którzy ich nigdy nie przymierzyli. Historia podobna jak z butami typu "emu" z tym, że one przy takich mrozach i opadach nie zawsze się sprawdzają (w końcu ich geneza nie jest zimowa, a letnia - zostały wymyślone dla surferów, aby ogrzali stopy po godzinach spędzonych w oceanie i na morzu walcząc z falami). Dzisiaj dokonałam zestawienia mniej oczywistego i do typowo sportowych butów dodałam elegancki płaszcz o męskim kroju. Nadmienię, że sezon na ubraniową "cebulę" trwa w pełni ;).

*******

It looks like forecasts about frosty winter finally worked out and real low temperature came true. This kind of weather made pollution to stay with us and ended up with a big smog which doesn't let us to breathe. Walks not recommended. But it looks like also it will take time to leave moon boots in a closet and switch them to lighter shoes. Those of You who doesn't like this kind of shoes should try them on some time. It will change Your mind. For snowy and freezing weather I prefer wearing moon boots than emu which were originally made for summer. Today's outfit is a mix of sporty shoes and elegant coat with men's cut. Additionally I have to mention that the season for a lot of layers still goes on ;).
buty (shoes) - Moon Boot via Schaffashoes
płaszcz i szalik (coat and scarf) - Zara
bluza z kapturem (hoodie) - Femi Pleasure
spodnie i koszulka (pants and t-shirt) - remade H&M
rajstopy (tights) - Gatta
rękawiczki (gloves) - Sinsay
czapka (beanie) - Dad's Studs
okulary (sunglasses) - DG
torebka (bag) - Ysl
pompon (pompom) - Przymierzalnia Concept Store

Prześlij komentarz