data:post.title

La bella Taormina

czwartek, 16 czerwca 2016 1 komentarz

Pozytywny nastrój na urlopie lub w trakcie weekendu sprzyja mojemu euforycznemu nastawieniu do otaczających mnie widoków, dlatego też przyjmuję pewną poprawkę kiedy wyjątkowo zachwycam się jakimś miejscem. Jednakże określenia dotyczące Taorminy opisujące ją jako raj na ziemi i perełkę Sycylii okazały się nie przesadzone. Miasteczko to położone jest wyjątkowo malowniczo na zboczu góry. Z małych typowo włoskich uliczek rozpościera się widok na morze i piękną Isolę Bellę. Znajdziemy tu mnóstwo uroczych zakątków, pysznych restauracji (polecam te lokalne na uboczu, z dala od turystycznego zgiełku) i niesamowitych zabytków takich jak chociażby Teatro Antico, w którym tło dla wystawianej sztuki stanowił widok na miasto, morze i monumentalną Etnę. Jest to miejsce uwielbiane przez niejedną gwiazdę znaną na całym świecie, a w czerwcu odbywa się tu słynny festiwal filmowy (w tym roku obecnie trwa jego 62 edycja).
Moja stylizacja w dzisiejszym poście pojawia się w dwóch odsłonach, plażowej z klapkami i kapeluszem oraz wieczorowej z ulubionymi butami "BoSo".
Enjoy!


*******

Positive mood which accompanies me during my freetime makes me feel enthusiastic about sourrondings and views, that's why I try to calmly rate visited places before recommending someone to go there. But Taormina fascinated me at a first sight, and opinions that call this place as a most beautiful on Sicily aren't lying. This is a small city which was built on a slope of a mountain. There are a lot of small italian style streets with a sea and Etna view. Food is delicious especially in restaurants for locals. This is favourite place to spend vacation in for a lot of stars known all over the world and every year in June Taormina film festival takes place here (this year it's a 62nd edition).
My today's outfit is presented in two ways, first suitable for the beach and the second for the evening.
Enjoy! 

 

sukienka (dress) - Franky Bronky
kurtka moro (moro jacket) - Franky Bronky
kapelusz (hat) - Mohito
saszetka (sachet) - Paulina Schaedel
klapki (flip-flops) - Melissa
sneakersy (sneakers) - BoSo Shoeroom (here)
bandana (bandanna) - no name
okulary (sunnies) - D&G

1 komentarz

  1. Świetny, wakacyjny look i śliczne zdjęcia. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń